4 Ocak 2014 Cumartesi

Facebook Yetenek Sizsiniz'e Katıldım Virüsü Silme
Facebook Yetenek Sizsiniz’e Katıldım Virüsü Silme, mozilla firefox, google chrome ve yandex browser yetenek sizsinize katıldım virüsü nasıl silinir.Son günlerde Facebook profillerimizde profil arkadaşlarımızın bir çoğunda “yetenek sizsiniz” mesajı ile paylaşılan ve kullanıcıların canını sıkan bu durumdan nasıl kurtulabileceğiniz anlatacağız.Bu facebook virüsü arkadaş profillerinde gözüken Yetenek Sizsinize’e katıldım linkine tıklayın diyerek sizi bu linke tıklatarak tarayıcınıza uzantı – eklenti olarak yetleşiyor.  Bu tarz virüslerde amaçlanan sosyal ağlardaki paylaşımlarınızı kontrol ederek sizin adınıza istedikleri paylaşımları öne çıkarmak, bilgisayardaki bilgileri ele geçirmek. Bizim size önerimiz Lütfen bu türlü bilmediğiniz dosyaları bilgisayarınıza indirmeyiniz veya indirdiyseiz de bilgisayarınıza kurmayınız. Çünkü bu dosyalar zararlı kodlarla bilgisayarınızdaki bilgileri ele geçirmektedir.
Facebook Yetenek Sizsinize Katıldım Virüsü Nasıl Kaldırılır- Nasıl Temizlenir?
Öncelikle FACEBOOK hesap ayarlarından uygulamalar sekmesi altında izin verdiğiniz uygulamaları kontrol ediniz, ne olduğunu bilmediğiniz uygulamaları kaldırın.
Denetim masasında program ekle kaldır kısmına giriniz ve bilgisayarınızda olmaması gereken programlar varsa bunları kaldırınız. Güncel bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı taratınız spyware ve mallware programları ile bilgisayarınızı kontrol ediniz. Daha sonra tarayıcılarınızın eklenti kısımlarını kontrol ediniz. Bunun için:
Google Chrome: Chrome menüsü>Ayarlar>Uzantılar
Firefox: Firefox menüsü>Eklentiler
CHROME için Alternatif Yöntem ile Yetenek Sizsiniz’e Katıldım Virüsü Silme
Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazın
- Regedit’i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > seçeneğini takip edin.
- Burada “asdadsfclbonhleeank” gibi karmaşık isme sahip bir dosya olacaktır.
- Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.
Chrome için anlatılan bu yöntemi Firefox için de yapabilirsiniz…
Facebook Messenger dönemi  sona eriyor
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un masaüstü bilgisayarlar için geliştirdiği Facebook Messenger'ın yayından kaldırılacağı iddia edildi.
Facebook'un mobil platformlar için güncelleştirme çıkarırken web arayüzü için Facebook Messenger yazılımını güncellememesi kafaları karıştırdı. Şirkete yakın kaynaklar Facebook'un mobil platforma ağırlık vereceğini dile getirirken, Messenger'ın web sürümünün zamanla ortadan kaldırılacağına dikkat çekti.2012 yılında Windows işletim sistemleri için yayınlanan Facebook Messenger halihazırda Windows XP, Vista ve Windows 7 altında çalışabiliyor. Mac için ise herhangi bir uygulama desteği yok.

0 yorum:

Yorum Gönder